Спартак Варна приема Септември София в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига и

...

НА ЖИВО: Спартак Варна vs Септември 1:0

Спартак Варна приема Септември София в дуел от 27-ия кръг на efbet Лига и играят. Денис Баланюк откри резултата след неточност на столичани в 10-ата минута.

Първите минути на срещата във Варна видяха сериозна битка в средата на терена, като ситуациите пред двете порти отсъстваха. В деветата минута стражът на столичани Димитър Шейтанов получи топката по земя след пас от Асен Георгиев. Шейтанов не спря добре топката и това разреши на Баланюк да го нападна, а след опита за изритване от вратаря кълбото рикошира в украинеца и влетя във вратата на Септември - 1:0.

След малко повече от четвърт час Иван Йорданов овладя пред наказателното поле на Септември и без да се бави насочи мощен удар с левия крайник. Топката рикошира в главата на защитник на столичани, след което се наложи на Димитър Шейтанов да прави зрелищно избавяне.

В 22-ата " соколите " извършиха ъглов удар и задачата беше Бен Карамоко. Бранителят скочи, а Шейтанов опита да улови, само че несполучливо. След това топката отиде в капитана Пламен Димов, който стреля от придвижване, само че над напречната греда на Септември.

На почивката Светослав Петров извади Иван Арсов, а на негово място се появи Атанас Кабов. След малко повече от час игра Атанас Кабов опита центриране отдясно, а топката спря в ръката на Виктор Митев, който беше в наказателното поле на Спартак и това даде мотив на реферския екип да прегледа обстановката с ВАР. При нея се видя, че топката в действителност удря ръката на Митев, само че той прибира ръката си към тялото и Хатиб реши да не отсъжда дузпа за гостите от София.